غرب و شمال: 02144352231
مرکزو جنوب وشرق: 02188470364
دسترسی سریع: 09128506654

کلایمر ( بالابر نما ) چیست؟

کلایمر یا بالابر نما به نوعی از تجهیزات گفته می شود که جهت دسترسی به نمای ساختمان های بلندمرتبه، سدها، پلها، سیلوها، مخازن نفت و … بمنظور تعمیر و نگهداری، نظافت، نقاشی،سیمانکاری، رنگ کاری، نصب کامپوزیت پنل و بطورکلی بازسازی و نماسازی سازه های بلندمرتبه که امکان دسترسی به آنها دشوار می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این تجهیزات به جای داربست به مراتب از نظر هزینه، زمان انجام کار و همچنین ایمنی و کاهش حوادث بسیار مفید می باشد.

برخی از مزایای دستگاه کلایمر ( بالابر نما ):

 • کاهش هزینه و خطرات جانی نسبت به استفاده از داربست
 • دسترسی مطمئن و آسان به محل مورد نظر
 • تسریع در پیشرفت کار و جابجایی آسان تجهیزات
 • قابل طراحی جهت سبد به صورت شکل های مختلف هندسی
 • دسترسی به نقاط بسیار بلند و غیر قابل دسترس
 • جابجای پرسنل و تجهیزات به محل مورد نظر
 • مونتاژ و دمونتاژ سریع دستگاه
 • قابلیت کار تا ارتفاع مورد نظر
 • ویژگی های دستگاه کلایمر

 • - مجهز به سیستم پاراشوت و یا قفل ایمنی
 • - مجهز به سیستم خلاص کن دستی موتور در مواقع قطع برق
 • - مجهز به سوئیچ های محدود کننده حداقل و حداکثر ارتفاع
 • - مجهز به سامانه حساس به ظرفیت بیش از حد دستگاه
 • - مجهز به سامانه جمع کننده سیم بکسل(در صورت سفارش)
 • - مجهز به چهار رشته سیم بکسل مغز فولاد گالوانیزه ( 19 * 6 ) با قطر 8.3 که دو رشته آن اصلی و دو رشته دیگر سیم بکسل امنیتی بوده که در صورت بروز اشکال وارد عمل می شود
 • - مجهز به اتصالات استاندارد و پیچ ها و بست های فولادی
 • - مجهز به سبد مدولار قابل تنظیم از 1 تا 6 متر هم از جنس آهن و هم آلومینیوم
 • - مجهز به عرشه بالایی قابل ریگلاژ هم در ارتفاع و هم در خروجی عرشه از نما
 • - مجهز به وزنه های استاندارد قابل حمل
 • کلایمر چیست و چه کاربردی در ساختمان دارد؟

  کلایمر نوعی بالابر ساختمانی است که دارای یک سبد مخصوص به طول متغیر ۲ تا ۶ متری بوده و از آن می توان برای تمیزکاری و تعمیرات نمای ساختمان، بالابردن مصالح ساختمانی، جا به جایی تجهیزات کارگاهی و غیره از آن استفاده کرد. کلایمر در واقع جانشین بسیار مناسبی برای داربست های ساختمانی می باشد که علاوه بر هزینه بر بودن، وقت زیادی نیز جهت نصب آنها گرفته می شود.

  کلایمر بوسیله موتورهای وینچی که با سیم بکسل مخصوص به پایه های نگهدارنده آن وصل می شود حرکت می کند و دارای ترمز اضطراری نیز می باشد. اما نکته مهم این است که آیا واقعا از کلایمر می توان به جای داربست استفاده کرد یا خیر؟ آیا قیمت کلایمر با قیمت داربست برابری می کند؟ از نظر فضای کاری داربست مناسب تر است یا کلایمر؟ و سوالاتی از این قبیل که در ادامه سعی می کنیم به صورت ریز به آن پاسخ دهیم.

  کلایمر از نگاه فنی و قیمتی

  شاید اولین سوالی که در ذهنتان بوجود می آید این است که نحوه حرکت کلایمر به چه صورت است؟ آیا علاوه بر حرکت عمودی، دارای حرکت افقی نیز می باشد؟ در صورت حرکت افقی هزینه آن چقدر تغییر می کند؟ و …

  کلایمر می تواند هم به صورت دستی و هم با استفاده از موتور جا به جا شود.

  در صورت استفاده از کلایمر دستی سرعت جا به جایی آن کاهش می یابد اما با توجه به قیمت مناسب آن، می توان از آن در ساختمان های با ارتفاع کم هم استفاده کرد. برای مثال یک کلایمر دستی حدود ۱۰ میلیون تومان قیمت دارد.

  کلایمر های با موتور وینچی که فقط حرکت عمودی دارند

  در واقع دارای دو پایه مخصوص می باشند که در بالای ساختمان نصب می شوند و با سیم بکسل به موتورهای وینچی که در داخل سبد کلایمر قرار دارند باعث حرکت آن می شوند. همچنین ترمزهای اضطراری نیز طراحی شده اند که در کنار موتورهای وینچی بر روی سبد نصب شده اند و سیم بکسل های دیگری جهت ایمنی به این ترمزها اتصال یافته اند تا مانع از سقوط آن شوند.

  برای جا به جایی این نوع از کلایمرها کافیست سبد را تا پایین ترین نقطه هدایت کنید طوری که بر روی زمین قرار گیرد. حال کافیست پایه های کلایمر را که در بالاترین طبقه با وزنه مهار شده اند را به نقطه دلخواه جا به جا نمایید. در واقع جا به جایی این مدل از کلایمرها شبیه بالابرهای ساده ساختمانی می باشد و نیازی به تخصص ندارد تا جایی که کارگران ساده ساختمانی نیز می توانند آن را جا به جا نمایند.

  کلایمرهایی که هم دارای حرکت عمودی هستند و هم حرکت افقی

  از نظر قیمتی کمی متفاوت می باشند. در واقع این نوع کلایمرها در بالای ساختمان دارای ریل مخصوصی هستند که هم می توانند به صورت دستی جا به جا شوند و هم با استفاده از موتور. و هر کدام از این فاکتورها در قیمت نهایی کلایمر تاثیر گذار می باشد. بنابراین سعی کنید قبل از خرید کلایمر اطلاعات کاملی نسبت تجهیزات آن و موقعیت ساختمان بدست آورید تا هزینه اضافی بر دوشتان نباشد. برای مثال اگر ساختمان شما از چند جهت دارای نمای هلال باشد آنگاه کابرد کلایمر بسیار محدود می شود زیرا معمولا سبد کلایمر به صورت مستطیلی است و کاربردی در نمای مورد نظر نخواهد داشت.

  شاید تنها عیب کلایمر این باشد که هنگام حرکت و یا کار کردن بر روی آن تکانهای زیادی می خورد که بایستی به نحوی مهار شود. برای مثال اگر یک بنا قرار باشد بر روی کلایمر بایستید و کارش را انجام دهد به هیچ عنوان تعادل نخواهد داشت زیرا سبد کلایمر مدام به عقب و جلو خواهد رفت. در این حالت تنها راه حل بستن سبد کلایمر به بدنه ساختمان می باشد که بایستی هنگام بتن ریزی و یا دیوارچینی تمهیدات لازم صورت گیرد.

  کلایمر از لحاظ قیمت با داربست قابل مقایسه نیست و این تفاوت قیمت در ساختمان های مرتفع تر بیشتر به چشم می آید. از طرفی داربست ها معمولا اجاره می شوند و این درحالی است که کلایمر برای همیشه در اختیار کارفرما خواهد بود و صرفه اقتصادی بالایی دارد. برای مثال در یک ساختمان ۱۰ طبقه هزینه یک کلایمر با وینچ برقی که فقط حرکت عمودی دارد با داربست برابری می کند. در ارتفاع های پایین تر هزینه داربست کمتر خواهد بود اما بایستی در نظر داشت که پس از پایان کار داربست مال شما نخواهد بود!

  بنابراین استفاده از کلایمر در ساختمان های مرتفع کاملا منطقی می باشد و امیدواریم در ادامه تجهیزات کامل تری از این وسیله به بازار عرضه شود تا نیازهای مشتریان به صورت کامل بر طرف شود.

  فروش و اجاره انواع کلایمر

  جهت کسب اطلاع از مشخصات و قیمت انواع کلایمر های منوریل، روف کار، تلسکوپی، پانتوگراف و ... با شماره های شرکت تماس بگیرید.
  فروش و اجاره انواع کلایمر
  ست کامل کلایمر دستی با سبد فلزی

  کلایمر اجاره ای برقی - کلایمر اجاره ای دستی - فروش کلایمر - اجاره کلایمر - کلایمر اجاره ای برقی - کلایمر اجاره ای دستی - فروش کلایمر - اجاره کلایمر - کلایمر اجاره ای برقی

  فروش و اجاره انواع کلایمر
  ست کامل کلایمر برقی با سبد فلزی (تیپ 1)

  کلایمر اجاره ای برقی - کلایمر اجاره ای دستی - فروش کلایمر - اجاره کلایمر - کلایمر اجاره ای برقی - کلایمر اجاره ای دستی - فروش کلایمر

  فروش و اجاره انواع کلایمر
  ست کامل کلایمر برقی با سبد فلزی (تیپ 2)

  کلایمر اجاره ای دستی - فروش کلایمر - اجاره کلایمر - کلایمر اجاره ای برقی - کلایمر اجاره ای دستی

  فروش و اجاره انواع کلایمر
  اجاره کلایمر برقی با سبد فلزی

  روش کلایمر - اجاره کلایمر - کلایمر اجاره ای برقی - کلایمر اجاره ای دستی - فروش کلایمر - اجاره کلایمر  کلمات کلیدی کلایمر

  کلایمر اجاره ای برقی ، کلایمر اجاره ای دستی ، فروش کلایمر ، اجاره کلایمر ، کلایمر اجاره ای برقی ، کلایمر اجاره ای دستی ، کلایمر